Çello Kursu İstanbul İle İlgili Genel Bilgiler

Çello çalmak istiyorum. İstanbul’da çello kursu almak istiyorum. Çello dersi İstanbul Anadolu Yakasında nerede var? Çocuklar için çello eğitimi veriliyor mu? Çello alınırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İstanbul’da Çello Kursu ücretleri ne kadardır?

İstanbul Anadolu Yakasının bir numaralı Sanat Merkezi olan ArtMafia Sanat Merkezinde çello dersleri başlıyor! Alanında uzman eğitmen kadrosuyla %100 öğrenme garantisi veriyoruz. Bu yazımızda çello dersi almadan önce aklınıza takılması muhtemel soruları yanıtlayacağız.

Çello Nedir?

Çello, bas sesli olan yaylı bir çalgıdır. Orkestraların vazgeçilmez üyeleri arasındadır. İnsan sesine en çok benzeyen enstrüman olarak bilinir. Parmak çalışmasına büyük önem verilmesi gereken bir enstrümandır.

Çello kursu almak için yaş sınırı var mıdır?

Hayır. Çello çalmak için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Ancak çellonun ebatlarından dolayı başlangıç yaşının 10 ve üzeri olmasını tavsiye ediyoruz.

Çello dersleri ne şekilde işleniyor?

Derler haftada 1 ayda 4 saat olmak üzere birebir özel ders olarak işlenmektedir. Grup dersi talep eden öğrencilerimze sınıf dersi de verebilmekteyiz.

Çelloyu ne kadar sürede şarkı çalmaya başlarım?

Çello çalmayı öğrenme süreci kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Burada belirleyici etken öğrencinin disiplinli ve azimli çalışmasıdır. Eğitmenin verdiği egzersizleri disiplinli şekilde tekrarlayan öğrencilerimize için 3 ayda yavaş yavaş şarkı çalmaya başlayacaklarını söyleyebiliriz.

Çello eğitiminin önemi nedir?

Diğer tüm müzik aletleri gibi çello çalmak da kişisel gelişiminizde önemli rol oynamaktadır. El ayak koordinasyonu, beyni fonksiyonel kullanmak gibi konularda gelişiminize yardımcı olmaktadır. Ayrıca diğer enstrümanlara göre farklı bir gösterişi ve albenisi vardır.

Çello sahibi olmadan kursa gelebilir miyim?

Tabi ki. Derslere başlamadan çello almak istemeyebilirsiniz. Bu süreçte sanat merkezimizde sizin için bulundurduğumuz enstrümanları kullanabilirsiniz. Ayrıca egzersizler için de bize önceden haber vermek koşulu ile kullanabilirsiniz. Ancak kursun ilerleyen zamanlarında gelişmeniz için bir çello sahibi olmanızda fayda vardır. Hangi çelloyu alacağınız konusunda eğitmenlerimiz size yardımcı olacaktır.

Çello dersi saatleri nasıl belirleniyor?

Derslerimiz haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında öğrencilerimizin iş/okul uygunluk durumlarına göre öğretmenlerimizle ortak olarak belirlenmektedir.

Çello dersi ücretleri ne kadar?

İstanbul’da çello dersi fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Merak etmeyin! İstanbul’da en uygun fiyatlı çello dersi garantisi veriyoruz!

patronasor@artmafia.com

ArtMafia Sanat Merkezi Çello Kursu İstanbul Kadıköy