İstanbul’da Keman Kursu Hakkında Genel Bilgiler

Keman eğitimi almak istiyorum. Çocuklar için keman kursu var mıdır? İstanbul Anadolu Yakasında keman kursu nerelerde var? Keman dersi için yaş sınırı var mıdır? Keman çalmak zor mudur? İstanbul’da keman dersi ücretleri ne kadar? Kaliteli Keman dersi için uzman ve tecrübeli keman eğitmeni nereden bulabilirim? Keman kursu Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla.

Neden keman kursu?

ArtMafia Sanat Merkezi-İstanbul’da keman kursu başlıyor! Uzman eğitmen kadrosuyla disiplinli derslerle birlikte eğlenceli bir kurs süreci sizleri bekliyor. İstanbul’un kalabalığından uzaklaşıp biraz stres atmak, kendinize vakit ayırmak için siz de keman dersi alabilirsiniz.

Keman Nedir?

Yaylı çalgılar arasında en popüler ve aynı zamanda en küçük olan enstrüman kemandır. 4 adet teli vardır. Bunlar, Sol Re La ve Mi telleridir.

Keman, perdesiz olması sebebiyle başlangıçta öğrenmesi zor görünen bir enstrümandır. Ancak uzman eğitmenlerimiz kişiye özel hazırladıkları ders programlarıyla öğrenme sürecini oldukça kolaylaştırmaktadırlar. ArtMafia Sanat Merkezinde keman kursunu hobi amaçlı veya müzik okullarına hazırlık için profesyonel olarak da öğrenebilirsiniz.

Keman kursu almak için yaş sınırı var mıdır?

Hayır, istediğiniz yaşta keman çalmaya başlayabilirsiniz. 7’den 70’e her yaştan olan öğrencilerimize hobi amaçlı keman eğitimi veriyoruz. Profesyonel keman eğitimi için başlangıç yaşını 5-6 olarak tavsiye ediyoruz. Keman çalmaya  ve müziğe yatkınlığı olan yetenekli çocuklar  için 10-11 yaları da geç değildir. Her öğrenciye ayrı ayrı özel olarak hazırlanmış doğru ve disiplinli çalışmayla eğitim veriyoruz.

Keman dersleri ne şekilde işleniyor?

ArtMafia Sanat Merkezinde Keman kursu haftada 1 ayda 4 saat olmak üzere birebir özel ders olarak işlenmektedir. İsteyen arkadaş gruplarına sınıf dersi olarak da kurs vermekteyiz.

Kemanla ne kadar sürede şarkı çalmaya başlarım?

Başlarda zor gibi görünse de keman da diğer çalgılar gibi hızlıca öğrenilebilir. Öğrenme süreciniz enstrümana duyduğunuz ilgi ve disiplinli çalışma ile orantılı olarak hızlanabilir. Kişiye özel hazırladığımız ders programları ile bu süreyi en aza indirmek istiyoruz. Ortalama 3 aylık temel eğitim sonrası yavaş yavaş şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.

Keman eğitiminin önemi nedir?

Keman sayısız bestelerin enstrümanıdır. Aynı zamanda solo bir enstrümandır. Müzik gruplarında yardımcı enstrüman olarak da popülaritesini artırmıştır. Ayrıca beyni çok yönlü kullanma ve kişisel gelişimde faydalar sağlamaktadır. Tabi ki diğer her enstrümanda olduğu gibi keman çalarak sosyal hayatınıza renk de katmış oluyorsunuz.

ArtMafia Sanat Merkezinde ne tür keman eğitimi veriliyor?

ArtMafia Sanat Merkezi-İstanbul Anadolu Yakasında hobi amaçlı keman kursu ve müzik okullarına hazırlanmaya yönelik profesyonel anlamda da ders verilmektedir.

Keman kursuna gelirken yanımda keman getirmem gerekir mi?

Başlangıçta bir keman almadan kursa başlayabilirsiniz. Eğer enstrüman konusunda bilginiz az ve daha karar verememişseniz eğitmenlerimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Siz keman alana kadar sanat merkezimizde öğrenciler için bulundurduğumuz kemanlar ile egzersiz yapabilirsiniz. Ayrıca egzersiz için de istediğiniz zaman sanat merkezimizdeki kemanlardan faydalanabilirsiniz.

Keman kursu saatlerini nasıl belirliyoruz?

ArtMafia Sanat Merkezi haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında açıktır. Ders saatlerini sizin ve eğitmenin uygunluk durumuna göre ortak olarak belirliyoruz.

Keman dersi ücretleri ne kadardır?

Keman kursu Kadıköy fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Merak etmeyin! En uygun fiyat garantisini veriyoruz!