Klarnet Kursu İstanbul ile İlgili Hakkında Genel Bilgiler

Klarnet dersi almak istiyorum. Klarnet öğrenmenin yaş sınırı var mıdır? Klarnet çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim? İstanbul Anadolu Yakası çocuklar için klarnet dersi nerede verilmektedir? Klarnet çalmak zor mu kolay mı? Klarnet kursu ücretleri İstanbul Anadolu Yakasında ne kadar? ArtMafia Sanat Merkezi Klarnet Kursu nerede? Klarnet fiyatları ne kadar? Ücretsiz Klarnet Kursu nasıl işleniyor? Klarnet üfleme teknikleri dersi. Klarnet Kursu Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla.

Siz de duygularınızı en samimi şekilde üfleyerek dışarı vurmak mı istiyorsunuz? Bir üflesem şu sıkıntılarımdan kurtulurum diyeceğiniz, yeri geldiğinde en yakın arkadaşınız olacak klarneti sizinle buluşturuyoruz! Hemen arayın ücretsiz deneme dersi randevusu alarak klarnet kursu hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Klarnet Nedir?

Klarnet, dayanıklı ve sert ağaçlardan (genellikle abanoz) imal edilen oldukça popüler bir üflemeli çalgıdır. Metal veya ebonitten üretilen çeşitleri de mevcuttur. Klarnet 5 temel parçadan oluşur. Bunlar; kafalık, fıçı, üst gövde, alt gövde ve kalak (pavillon)’dur. Türk Müziğine en yatkın olanı sol klarnettir. Si bemol klarnet ise batı müziğine yakın olan çeşididir.

Klarnet kursunda yaş sınırı var mıdır?

Klarnet kursuna her yaşta gelebilirsiniz. 7’den 70’e her yaşa göre ayrı ayrı hazırladığımız ders programlarıyla hobi maksatlı klarnet öğrenebilirsiniz. Ayrıca küçük yaşta kursumuza başvuran öğrencilerimize konservatuvar seviyesinde eğitim verebiliyoruz.

Klarnet fiyatları ne kadardır?

Ortalama sol klarnet fiyatları 600 TL’den başlamaktadır. Klarnetin imal edildiği malzemeye göre fiyatlar artmaktadır.

Klarnet dersi nasıl veriliyor?

Derslerimiz haftada 1 ayda 4 saat olmak üzere birebir özel ders olarak verilmektedir. Derslerimiz öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda özel olarak hazırlanan ders programlarıyla işlenmektedir.

Neden bire bir ders almalıyım?

ArtMafia Sanat Merkezi olarak tüm kursları bire bir ders olarak vermek niyetindeyiz. Bir de üflemeli çalgı oldu mu kesinlikle özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Çalgıyı tutma, üfleme tekniği gibi konuların bire bir ilgi ile çok daha etkin öğrenilebileceğini bilmeniz gerekmektedir. Bu yüzden bire bir ders alan öğrencilerimiz sınıf dersi alanlara göre daha yüksek verim almaktadır.

Şarkı çalmaya ne zaman başlarım?

Eğitim süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Disiplinli çalışma, enstrümanı sevme, kişinin yatkınlığı gibi sebepler öğrenme süresini etkilemektedir. Ortalama 3 aylık eğitim sonunda yavaş yavaş şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.

Kendimi nasıl geliştiririm?

Her gün düzenli olarak 1 saatlik çalışma ile öğrenme süreciniz oldukça hızlanacaktır. Eğitmenimizin verdiği egzersizleri doğru şekilde yaparak klarnet çalmayı rahatça öğrenebilirsiniz.

Klarnet sahibi olmadan kursa gelebilir miyim?

Kursun ilk zamanları öncelikle enstrümanı tanımak için klarnet almak istemeyebilirsiniz. Sanat merkezimizde öğrenciler için bulundurduğumuz klarnet ile ders alabilirsiniz. Ancak kursa devam etmek isterseniz klarnet almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Günlük ödevlerinizi ne kadar düzenli yaparsanız o kadar hızlı gelişirsiniz.

Klarnet kursu saatleri nasıl belirleniyor?

Ders programımız haftada 1 ayda 4 saat olarak işlenmektedir. Haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz. Ders saatlerini öğrenci/öğretmen uygunluk durumuna göre ortak olarak belirlemekteyiz.

Klarnet kursu ücretleri ne kadar?

Merak etmeyin! En uygun fiyat garantisi veriyoruz. Klarnet kursu ücretleri için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası’nda klarnet kursu arayanlar, ücretsiz tanışma dersi için hemen arayın!