İstanbul’da Klasik Gitar Kursu Hakkında Genel Bilgiler

Gitar kursu almak istiyorum, gitar dersi almak istiyorum, Gitar kursu İstanbul Anadolu Yakası‘nda nerelerde var? Gitar kursu Kadıköy,  Maltepe, Kartal, Pendik Tuzla. Çocuklar için gitar dersi, Gitar öğrenmenin yaşı var mıdır? Gitar kursu fiyatları ne kadar? Ne kadar sürede gitar çalmaya başlarım? Gitar çalmak zor mu? Gibi bir çok soruya yanıt vermeye çalışacağız.

Klasik gitar oldukça zengin bir enstrümandır. Bunun yanında günümüzde, bir çok müzik dalında kullanılan popüler çalgılardan biridir. İnsan sesine eşliği ve popüler olmasından dolayı bir çok insan Klasik gitar eğitimi almak istiyor. İnsanın arkadaşı gibi gördüğü bir enstrümandır gitar. Okulda, sokakta, evde hislerinizi dışa vurmanıza yardımcı olacak bir arkadaştır.

İstanbul Anadolu Yakasında gitar dersine başlamak istiyorsanız Art Mafia Sanat Merkezinde uzman eğitmen kadromuzla sizleri bekliyoruz!

Klasik Gitar ve Klasik Gitar Kursu Hakkında

Derslerimiz öğrencilerin istekleri ve enstrümana yatkınlığına göre kişiye özel ders programlarıyla etkin öğrenme yöntemleriyle işlenmektedir. Öğrencilerimiz ister hobi amaçlı isterlerse de profesyonel konservatuvar seviyesinde eğitim alabilirler.

Klasik gitar öğrenmek zor mudur?

Hayır! Klasik gitar doğru eğitmen ve kişiye özel hazırlanmış müfredatla oldukça kolay öğrenilebilir.  Alanında uzman eğitmen kadromuz dersler hakkında tüm beklentilerinizi karşılayacaklardır. Ayrıca disiplinli eğitimin yanında sizleri sıkmamaya özen gösteriyoruz. Tüm öğrencilerimiz derslerine devam ederken oldukça eğlenceli bir eğitim süreci geçiriyor.

Klasik gitar kursu için yaş sınırı var mıdır?

Size bir müjdemiz var! Yaşınız kaç olursa olsun size gitar öğrenme garantisi veriyoruz. 7’den 70’e herkes Klasik Gitar Dersi alabilir.Dediğimiz  gibi derslerimiz kişiye özel hazırlanmış programlar ile birebir olarak verilmektedir.

Klasik gitar çalmayı ne kadar zaman sonra öğrenmiş olurum?

Ortalama 3 aylık temel eğitim sonunda yavaş yavaş şarkı çalmaya başlarsınız. Tabi ki bu süre sizin çalışma disiplininize göre azalıp artabilir.

Hangi  klasik gitar ile çalmaya başlamalıyım?

Bir söz vardır, “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim” der birileri. Kaliteli bir gitar almanız öğrenme sürecinizi %100 olumlu yönde etkileyecektir. Gitar çalmaya başlarken tercih etmeniz gereken marka/model konusunda eğitmenlerimiz size yardımcı olacaktır. Ayrıca enstrümanınız olmasa da Art Mafia Sanat Merkezi-İstanbul olarak  size yardımcı olabiliriz.

Kaliteli bir gitar ile Klasik Gitar Eğitimine başlamanız daha rahat bir öğrenim süreci geçirmenizde faydalı olacaktır. Gitar tercihi konusunda alanında uzman eğitmenlerimizden faydalanabilirsiniz.

Klasik gitar fiyatları kadar?

Ortalama klasik gitar fiyatları 100TL’den başlayarak yüksek fiyatlara çıkabiliyor. Uygun gitar seçimi konusunda eğitmenlerimiz size yardımcı olacaktır.

Klasik gitar kursu fiyatları ne kadar?

İstanbul Anadolu Yakası klasik gitar kursu fiyatları için sitemizde bulunan iletişim menüsünden bizlere ulaşabilirsiniz. En uygun fiyat garantisi veriyoruz!

Klasik gitarda ne tür parçalar çalabilirim?

Öncelikle beklentilerinizi bilmeliyiz. Klasik gitar çok geniş bir yelpazede müzik sunar. Klasik müziklerin yanında popüler müzikler de çalabilirsiniz.

Klasik gitarda nota eğitimi ne kadar gereklidir?

Nota bilgisini öğrenmek gitar çalmaya başlarken size büyük oranda yararlı olacaktır. Ancak popüler müzikleri çalmak için tab ve akor sistemiyle de klasik gitar çalabilirsiniz. Biz nota bilgisi öğrenerek sağlam bir temel üzerine eğitim almanızdan yanayız.

ArtMafia Sanat Merkezi – İstanbul Anadolu Yakası