Piyano Kursu İstanbul İle İlgili Genel Bilgiler

Piyano kursu almak istiyorum. Çocuklar için İstanbul’da piyano dersi nerededir?  Kaliteli eğitim veren piyano eğitmeni nereden bulabilirim? Piyano dersi için yaş sınırı var mıdır? İstanbul’da piyano kursu ücretleri ne kadar? Piyano kursu İstanbul Anadolu Yakasında nerelerde vardır? Piyano kursu Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla.

İstanbul’da piyano dersi için tüm sorularınızın cevabı ArtMafia Sanat Merkezinde! Uzman eğitmen kadrosuyla %100 öğrenme garantisi veriyoruz! Öğrenirken eğlenmek, sosyalleşmek ve stres atmak istiyorsanız ArtMafia Sanat doğru adres!

Piyano Hakkında Kısa Bilgi

Piyano (Pianoforte) seslerin teller aracılığıyla elde edilmesini sağlayan vurmalı bir çalgıdır. Vurmalı çalgı olarak adlandırılmasının sebebi tuşlarına basıldığında içindeki tahta çekicin tellere vurmasından dolayıdır. Bir çok müzik dalında aktif olarak kullanılan piyano oldukça popüler bir çalgıdır. Klasik müzik, pop müzik, rock müzik, oda müziği, tarzlarında aktif rol oynar.

Akustik piyanolar genellikle 36 siyah ve 52 beyaz olmak üzere toplam 88 tuştan oluşur.

Piyano çalmanın çocuklara faydaları nelerdir?

Piyano 7’den 70’e her yaşta bireye hitap etmektedir. Özellikle çocuklar üzerinde ispatlanan olumlu etkileri mevcuttur. Sanat, müzik her zaman toplumu üst seviyelere çıkarmıştır. Çocuklar sanata ne kadar erken yönelirse kişisel gelişimi için o kadar faydalı olur. Öz güveni artan çocuklar sosyal ilişkilerinde güçlü iletişim kurabilirler. İleri yaşlarda daha hassas ve duyarlı olan çocuklar, çevresindeki olumsuzluklara daha anlayışlı tepkiler verebilirler.

Piyano çocukların zeka gelişimini %50 oranında artırmaktadır.

Piyanoyu öğrenmem ne kadar zaman alır?

Bu süre, enstrümana olan ilginiz, disiplinli çalışmanız ve günlük ayırdığınız vakitle doğru orantılıdır. Siz piyanoyu ne kadar severseniz o da bu ilginizi karşılıksız bırakmayacaktır. Bizim tahminimiz minimum 2 aylık etkili çalışmayla birlikte yavaş yavaş şarkı çalabileceğiniz doğrultusundadır. Bu süreci sizler için en aza indirmek için çalışıyoruz. ArtMafia Sanat Merkezi olarak başarınız başarımızdır.

Evde piyanom yok ne yapabilirim?

Merak etmeyin! Kendinize ait bir piyanonuz yoksa ArtMafia Sanat Merkezinde sizin için bulundurduğumuz piyanoyu her gün egzersiz için kullanabilirsiniz. Piyano egzersizleri için uygun saatleri bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Sizin için her zaman uygun bir çalışma saati ayarlayabiliriz.

Piyano çalmak için yaşın önemi nedir?

Piyano öğrenmek için en uygun başlangıç yaşı 5’tir. Ancak bu yaş öğrencinin enstrümana ilgisi, disiplini ve azmiyle doğru orantılı olarak değişkenlik gösterebilir. Uzman eğitmen kadromuzla kişiye özel ders programları hazırlayarak piyano çalmayı herkes için kolaylaştırıyoruz.

Piyanoya başlamak için yaşım geçti mi?

Herkes hobi amaçlı piyano çalabilir. Hiçbir zaman geç değildir. Yaşınızın bir önemi yok. %100 öğrenme garantisi veriyoruz. Ayrıca keyifli vakit geçirmek BEDAVA! Ders programları her öğrencimiz için ayrı ayrı hazırlanmaktadır.

Piyano alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Piyano çalmaya  yeni başlayacak öğrencilerimiz için belli bir seviyeye gelinceye kadar duvar tipi (konsol) piyano almalarını tavsiye ediyoruz.

İlk etapta piyano almak istemiyorsanız veya yeterli bütçeniz yoksa sanat merkezimizde sizin çalışmanız için bulundurduğumuz piyanoyu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Haftalık egzersizlerinizi bu piyanoyu kullanarak yapabilirsiniz.

Piyano kurslarının gün ve saatleri nasıl belirleniyor?

ArtMafia Sanat Merkezi haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ders saatleri öğrencilerimizin iş/okul durumlarına göre öğretmenlerimizle birlikte kişiye özel olarak belirlenmektedir.

Piyano kursu aylık ücreti ne kadar?

İstanbul’da piyano kursu ücretlerini öğrenmek için bize mail atabilirsiniz ya da sosyal medya hesaplarımızdan bize kolayca ulaşabilirsiniz. Merak etmeyin! İstanbul’da en uygun fiyat garantisi veriyoruz! Detaylı bilgi ve ücretsiz tanışma dersi randevusu için mail atabilirsiniz.

İletişim: patronasor@sanatmafyasi.com – artmafia34@gmail.com