Saksafon Kursu İstanbul Anadolu Yakası

Saksafon çalmak istiyorum. Saksafon kursu İstanbul Anadolu Yakası’nda nerede var? İstanbul’da saksafon kursu almak istiyorum. Saksafon çalmak için yaş sınırı var mıdır? Saksafon fiyatları ne kadar? Saksafon kursu ücreti İstanbul Anadolu Yakasında ne kadar? Saksafon Kursu İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Taksim.

Saksafon ve Saksafon Kursu ile İlgili Temel Bilgiler

Saksafon kursu İstanbul ile ilgili sorularınıza elimizden geldiğince cevap vermeye çalışacağız. Saksofon kursu ile ilgili yazımızı okuduktan sonra yine de aklınıza takılan sorular olursa ArtMafia Sanat Merkezi’ne her zaman telefon ya da e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Hepimiz İstanbul’un yoğun temposunun bizleri ne kadar yıprattığının farkındayız. Bu yoğunluktan sıyrılıp kendinize biraz olsun vakit ayırmak istiyorsanız saksafon kursu tam size göre olabilir. Ders aldığınız saatlerin dışında sınırsız çalışma imkanınız bulunmaktadır. Hem de sınırsız çay ile birlikte! ArtMafia‘yı sıkıcı sanat merkezleriyle karıştırmayın. Burada sınırsız eğlence, sohbet ve mutluluk var!

Saksafon Nedir?

Saksafon koni veya “S” şeklinde pirinçten çoğunlukla koni ve “S” biçiminde pirinçten üretilen, ağız kısmındaki kamış yardımıyla ses çıkaran bir enstrümandır. Tasarımcısı Adoplhe Sax’dır. Ağırlıklı olarak caz ve pop tarzında kullanılsa da geçmiş zamanlarda klasik batı müziği ve ordu müziği çalgısı olarak kullanılmıştır.

Saksafon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saksafon almadan önce uzman eğitmenlerimize danışarak daha doğru karar verebilirsiniz.

Saksafon çalmaya yeni başlayacaksanız ve ilk defa saksafon alacaksanız öncelikle bu enstrümanı iyi tanımanız gerekmektedir. Saksafon satın alırken bir çok dikkat etmeniz gereken husus bulunmaktadır. Çalgının ham maddesi, kamışın kalitesi, ağırlığı, ağızlığın kalitesi gibi konular çok önemlidir. Bunların dışında herkesin dudak yapısı farklıdır ve bunlara uygun olarak farklı ağızlıklar üretilmektedir. Saksafon almadan önce bize danışırsanız eğitmenlerimiz aracılığıyla size en uygun olan saksafonu bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Saksafon kursu almak için yaş sınırı var mıdır?

Saksafon çalmaya başlarken herhangi bir yaş sınırı yoktur. Herkes hobi amaçlı saksafon kursu alabilir. Yaşı küçük ve uygun olan öğrenciler için müzik okullarına giriş ve konservatuvar seviyesinde eğitim de verilebilmektedir.

Saksafon kursu ders programı nasıldır?

Saksafon kursu İstanbul ders programı haftada 1 ayda 4 ders olarak işlenmektedir. Tüm derslerimiz birebir özel derstir. İsteyen öğrencilerimize kendi arkadaşlarıyla sınıf dersi alma imkanı da sunuyoruz. Ancak tavsiyemiz özel ders almalarından yanadır. Öğrencilerin öğrenme durumuna göre ayrı ayrı ders programı hazırlamaktayız.

Saksafon kursu ne kadar sürüyor? Ne zaman şarkı çalmaya başlarım?

Saksafon çalmayı öğrenme süresi öğrencinin enstrümanına gösterdiği ilgiyle doğru orantılıdır. Günlük egzersizlerini düzenli ve disiplinli bir şekilde yapan öğrencilerimiz 3 aylık program sonunda yavaş yavaş şarkı çalmaya başlamaktadırlar.

Saksafon dersi saatleri nasıl belirleniyor?

Derslerimiz öğretmen ve öğrencilerimizin iş/okul uygunluk durumlarına göre ortak olarak belirlenmektedir. Esnek ders saatleriyle sıkılmadan ders alabilirsiniz. Saksafon dersleri haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri  arasında verilebilmektedir. Ücretsiz deneme dersi randevusu almayı unutmayın!

İstanbul’da Saksafon kursu fiyatları ne kadar?

İstanbul’da saksafon kursu için en uygun fiyat ArtMafia Sanat Merkezi’nde! Amacımız en uygun fiyatlarla herkesin sanatla iç içe olmasıdır. Böylelikle en uygun fiyatla en eğlenceli dersleri alabilirsiniz. 

Derslerimiz için daha detaylı bilgi ve ücret bilgisi için iletişim bilgilerimiz aşağıdadır.

İletişim:

patronasor@artmafia.com

Saksafon Kursu İstanbul